Материнські плати для ПК

Материнські плати для ПК

Материнська плата – головний елемент комп’ютера

У кожного з нас зараз вдома є комп’ютерний пристрій. Неважливо це планшет, ноутбук або стаціонарний комп’ютер. У такого агрегату є найважливіший елемент – це материнська плата ПК. Саме вона об’єднує багато різних деталей, без яких неможливо зібрати гаджет. Тому треба правильно обирати цю основу сучасного електронного пристрою.

Що це і як працює?

Материнська плата для ПК – це текстолітова пластина, яка має різні роз’єми та мікросхеми на собі, за допомогою яких вона й виконує свою складальну функцію, об’єднуючи наступні елементи пристрою:

  • процесор;
  • шини;
  • чіпсет – ціла купа мікросхем, які керують усіма внутрішніми пристроями ПК. Саме цей набір здатен визначити основні функціональні можливості плати;
  • ОЗП – це оперативний запам’ятовуючий пристрій, який відповідає за зберігання даних. Але працює він тільки доки ввімкнений комп’ютер;
  • ПЗП – це постійний запам’ятовуючий пристрій, який функціонує навіть при вимкненому комп’ютері, а також відповідає за довготривале зберігання даних;
  • слоти – роз’єми, які потрібні для під’єднання додаткових пристроїв.

Завдяки такому складу виконуються всі завдання та організовуються процеси. Щоб було більш зрозуміло, миша та клавіатура працюють бо усі звикли, тільки тому, що вони обмінюються необхідною для цього інформацією з іншими пристроями.

Материнська плата на ПК – це найважливіший елемент, від якого залежить працездатність та швидкість роботи. Тому дуже важливо придбати таку деталь, яка буде мати необхідну пропускну здатність шини, що знаходиться на платі.

Основні елементи «материнки»

Материнські плати можуть мати різні роз’єми та бути різних форматів. Від цього залежить те, скільки пристроїв зможуть до неї під’єднатися, та які положення у них будуть при встановленні.

Найкомпактнішою є плата Mini ITX. Вона оздоблена інтегрованим процесором, й майже не використовується при самостійній збірці ПК.

Якщо вам треба купити «материнку» для офісного або домашнього комп’ютера, mATX – найкращий варіант. Вона доволі функціональна, й звісно має більші габарити, у зрівнянні з Mini ITX.

ATX – це найбільша за розміром плата, яка ідеально підходить для професійних комп’ютерів та ігрових системників. Вона буде найкращим варіантом для програмістів, дизайнерів, та тих, хто працює з відео. Правильно підібрати відповідну системну плату у Вінниці допоможуть висококваліфіковані менеджери інтернет-магазину «INTELECT». Саме з неї потрібно починати самостійну збірку персонального комп’ютера. Тільки після придбання «материнки» можна вибирати системний блок. Це потрібно для того, щоб туди легко увійшла вона та всі додаткові елементи.

Головними елементами системної плати є:

  • мікросхема для запуску ОС;
  • південний міст – відповідає за підключення тих компонентів, яким не потрібна швидкість;
  • північний міст – єднає усі компоненти з процесором;
  • чіпсет.

Найважливіша мікросхема на материнській платі – це BIOS. Вона вмикається одразу ж, тільки ви нажали кнопку на системному блоці, й одразу починає перевіряти працездатність усіх систем комп’ютера. А припиняє свою роботу після вимкнення пристрою.

Щоб комп’ютер взагалі мав можливість функціонувати, та між усіма компонентами був зв’язок, використовуються шини. Це групи провідників, які пересилають команди від одного елемента до іншого. У різних шин може бути різний функціонал. У них є дуже важливий показник – пропускна здатність. Саме на нього слід звернути увагу при виборі плати.

Зацікавились самостійною збіркою комп’ютера? Починайте з материнської плати! Ціна на неї може бути різною. Це залежить від типу деталі, її функціоналу та інших параметрів. Хочете отримати більш детальну інформацію? Консультанти інтернет-магазину «INTELECT» дадуть відповіді на усі запитання, допоможуть оформити замовлення та доставку по Україні.

Показати всі опис
Материнська плата Biostar A68MHE
Материнська плата Biostar A68MHE-foto2
Материнська плата Biostar A68MHE-foto3

Материнська плата Biostar A68MHE

2 079 грн.

Материнська плата MSI PRO Z690-A
Материнська плата MSI PRO Z690-A-foto2
Материнська плата MSI PRO Z690-A-foto3
Материнська плата MSI PRO Z690-A-foto4
Материнська плата MSI PRO Z690-A-foto5

Материнська плата MSI PRO Z690-A

6 169 грн.

Показано з 1 по 25 із 211 (всього 9 сторінок)