Оперативна пам'ять (ОЗУ)

Оперативна пам'ять (ОЗУ)

Оперативна пам’ять для ПК

У кожному комп’ютерному пристрої є дуже багато важливих елементів. Одними з таких компонентів є модулі оперативної пам’яті. Яка потрібна для зберігання та читання інформації у процесі її обробки. Вміст такої деталі може буди різним.

Внутрішня пам’ять та її типи

Всі запам’ятовуючі пристрої, які знаходяться на системній платі, відносяться до внутрішньої пам’яті. Вони діляться на такі типи:

  • постійна та довготривала;
  • оперативна;
  • енергонезалежна планка.

Постійний модуль зберігає дані навіть тоді, коли комп’ютер не працює. Тільки для цього процесор повинен отримати необхідні команди одразу після включення. Тому він звертається за цим до пам’яті ПЗП. Ця мікросхема тривалий час може зберігати різну інформацію.

Оперативна пам’ять має здатність працювати дуже швидко. Вона потрібна для того, щоб був моментальний обмін даними між відповідними елементами, такими як зовнішня пам’ять, процесор та периферійна система. Саме з ОЗП процесор бере дані для обробки, та потім на неї записуються отримані результати. Але ж зберігається тут інформація лише тимчасово, після увімкнення пристрою все зникає.

Оперативка для комп’ютера розміщується на стандартних панельках, які звуться модулями. Вони монтуються у відповідні роз’єми на материнській платі. Їх розділяють на однорядні та дворядні. Модулі однорядні важливо застосовувати виключно парами, а дворядні можуть бути встановлені по одному. На одній системній платі не можна комбінувати різні види панельок пам’яті.

Енергонезалежна планка ОЗУ по технології виготовлення називається CMOS. Від постійного типу пам’яті вона відрізняється тим, що є можливість самостійно заносити туди дані, та у будь-який час змінювати їх, а від оперативки тим, що інформаційний вміст не зникає після того як вимикається комп’ютер. Це пов’язано з тим, що такий елемент живиться окремою невеличкою батарейкою, що міститься на системній платі.

На що звернути увагу при виборі ОЗУ?

Оперативкою оснащуються практично усі види комп’ютерних пристроїв. Це планшети, сервери, ноутбуки, смартфони та стаціонарні ПК. Від характеристик, які має ОЗП, залежить у цілому швидкість роботи усієї системи. Для того щоб прискорити швидкість, найчастіше достатньо просто додати ще одну планку пам’яті. З такою задачею зможе справитись навіть не підкований технічно користувач ПК.

Важливо тільки знати, які характеристики модуля підходять до конкретного ПК.  Обов’язково слід звернути увагу на такі показники як:

  • тип ОЗП – перевагу слід віддавати четвертому поколінню RAM пам’яті DDR4 або вдосконаленим версіям першого технологічного стандарту DDR2 та DDR3;
  • об’єм – обираючи даний показник, варто виходити із задач користувача, бо чим більше об’єм, тим більше ціна елементу. 4-8 Гб буде досить для офісного та домашнього використання, а геймерам слід обирати варіації від 16 Гб;
  • частота – чим показник вище, тим краще, але треба враховувати, яку швидкість підтримує процесор та материнська плата, бо розбіжність характеристик приведе лише до невиправданих фінансових витрат;
  • таймінг – чим цей показник менше, тим краще, адже тим швидше буде працювати пристрій;
  • напруга – дуже важливо, перш ніж купити планку пам’яті, розрахувати кількість споживаної енергії усіма елементами системи. Недостатній рівень енергоживлення може призвести до перегріву блока живлення та виходу його з ладу;
  • охолодження – слід придбати потужні модулі 4 чи 5 покоління, які вже оснащуються власним радіатором для відведення тепла.

Щоб не помилитися, варто звернутися за допомогою до висококваліфікованих консультантів інтернет-магазину «INTELECT» в Вінниці. Вони підкажуть, які саме моделі планок підійдуть до вашого комп’ютера.

Показати всі опис
Показано з 1 по 25 із 456 (всього 19 сторінок)