Процесори для ПК

Процесори для ПК

Сучасні процесори та їх характеристики

Кожен комп’ютер має декілька елементів, які у купі працюють як один цільний потужний механізм. Мозком сучасного девайсу є CPU або процесор. Саме завдяки йому виконуються різні задачі. Від його потужності та інших характеристик будуть залежати можливості пристрою. Як же вибрати такий агрегат, та на що звертати увагу? Будемо розбиратися.

Як це працює?

Останнім часом питання вибору процесора стало дуже важливим. Якщо підібрати неактуальний пристрій, буде неможливо втілити в життя окремі ресурсні потреби. А якщо говорити про різні ігри, то тут важлива не тільки швидкість передачі даних, а й кількість потоків.

Сучасні центральні процесори зовні виглядають як зовсім невеличкі плати, розміром 7х7 см. З одного їх боку розташовані численні контакти, а з іншого просто плоска металева коробочка. Але ж у середині міститься дуже складна мікроструктура з мільйонів транзисторів.

Попри те, що процесор комп’ютера дуже маленький, саме він змушує ефективно працювати всі встановлені програми та операційну систему пристрою, обробляючи програмний код. На нього надходять усі команди.

На сьогодні основними виробниками подібних пристроїв для високотехнічних девайсів є компанії APPLE, Intel та AMD. Таку продукцію ще випускають NVIDIA та Qualcomm.

Процесори для ПК, серверів та ноутбуків виробляють лише Intel та AMD. Інші компанії забезпечують такими елементами смартфони, розумні годинники, планшети, та інші цифрові гаджети.

Особливо важливим показником якісного CPU є його швидкість. Вона визначається за кількістю процесів, які він може обробити за одиницю часу. Вимірюється це значення у GHz (гігагерцах). Якщо швидкість буде становити 1 Hz, то це означає, що за одиницю часу обробляється лише одна частина інструкцій вступників. Для прикладу, середній CPU може обробити за 1 секунду до 3 більйонів інструкцій. При цьому його швидкість буде становити 0,3 GHz.

INTEL і його процесори

Компанія INTEL працює з 1968 року, за цей час вона стала лідером серед виробників. Саме їх продукція вважається найбільш якісною та надійною. Ціна на неї не низька, але воно того варто, бо придбавши «мізки» для ПК саме від цього виробника, ви відчуєте потужність свого комп’ютера, та не будете мати з ним проблем. Придбати продукцію INTEL можна в інтернет-магазині «INTELECT». У нас вам запропонують товари високої якості, широкий асортимент та дуже вигідні умови співробітництва.

Усі CPU від INTEL мають різні параметри, тому щоб було зручніше у цьому розбиратися, вони мають особливі позначки, які складаються з літер та цифр. Покоління пристрою позначено першою цифрою. Три інші відображають код. Літери означають маркування та лінійку ЦПУ.

По таких позначках можна зрозуміти, які саме характеристики моделі ЦП. У маркуванні процесорів може бути 6 літер:

  1. U – ультрамобільний;
  2. M – мобільний;
  3. X – екстремальний;
  4. Q – чотирьох’ядерний;
  5. Y – ЦП, який має екстремально низьке споживання;
  6. H – процесор під упаковку.

Усього у даного виробника існує вже 9 поколінь процесорів та три основні лінійки продукції. Перш ніж купити для ПК процесор INTEL, варто зрозуміти для яких саме цілей він потрібен. Якщо ви лише працюєте з документами, переглядаєте відео та спілкуєтесь у мережі, то для цього достатньо буде Core i3. А якщо збірка комп’ютера повинна тягнути найсучасніші ігри, використовуватися для звукозапису і графічних завдань, то буде потрібен найпотужніший варіант, такий як Core i9 або Core i7.

Якщо ви не дуже розбираєтесь у комп’ютерній техніці або є питання, то висококваліфіковані консультанти інтернет-магазина «INTELECT» у Вінниці залюбки допоможуть підібрати для вашого пристрою найбільш підходящий процесор. Також вони наддадуть допомогу стосовно оформлення замовлення з доставкою.

Показати всі опис
Процесор AMD Ryzen 9 5950X (100-000000059)

Процесор AMD Ryzen 9 5950X (100-000000059)

19 029 грн.

Процесор AMD A8-9600 (AD9600AGM44AB)

Процесор AMD A8-9600 (AD9600AGM44AB)

1 619 грн.

Показано з 1 по 25 із 96 (всього 4 сторінок)